
- Dit evenement is voorbij.
Gregoriaans dubbelconcert in kerkje Blauwkapel Utrecht
26 mei 2019 15:00 - 16:00

De Utrechtse Vrouwen Schola en de Vrouwenschola van de St.-Josephkerk geven een dubbelconcert in het kerkje Blauwkapel in Utrecht.
15.00u-15.30u
De Utrechtse Vrouwen Schola o.l.v. Arnoud Heerings zingt een aantal gezangen uit de Mis ter gelegenheid van een kerkwijding, voorafgegaan door een gezang uit de lauden, dat is een getijdengebed dat ’s ochtends in kloosters gezongen wordt.
15.30u-16.00u
De Vrouwenschola van de St.-Josephkerk o.l.v. Marietrees Broeren zingt een aantal Mis gezangen waarbij het accent ligt op Maria; de schola eindigt met een gezang dat hoort bij de completen, het dagafsluitend getijdengebed.
Toegang vrij. Na afloop collecte bij de uitgang. Na het concert is er bij droog weer gelegenheid om op het terras een glaasje fris of wijn te drinken.
Het kerkje Blauwkapel is omstreeks 1550 gebouwd als Rooms-Katholieke huiskapel, maar werd in de Reformatie in 1581 toegewezen aan de protestanten. De kapel was indertijd gewijd aan Maria en werd wel de Heilige-Maagdkapel genoemd.
Voor liefhebbers van Gregoriaanse muziek belooft dit een prachtig concert te worden. Tijdens het concert zal organist Diederik Bos het monumentale orgel uit 1711 bespelen.
Datum: zondag 26 mei 2019, 15:00-16:00
Plaats: Onderwegkerk Blauwkapel, Kapeldwarsweg 21, 3566 MP Utrecht.
Toegang vrij. Na afloop collecte bij de uitgang.
Info: Utrechtse Vouwenschola en Vrouwenschola van de St.-Josephkerk
Uitgelicht
Nederlands Gregoriaans Festival
- 11 en 12 juni 2022 Weekend van het Gregoriaans
- 7 t/m 10 juni 2023 Internationaal Gregoriaans festival
Zomercursus Gregoriaans 2022